Weekly News

رونمایی از ۵ داروی ضد ویروس

قاضی زاده هاشمی در حاشیه رونمایی از این دارو‌ها گفت: خوشحالیم که کمتر از یکسال از ورود این دارو به بازار‌های بین المللی دوستان ما در استان کرمانشاه توانستند این دارو‌ها را تولید کنند و قیمت آن در ایران یک دهم دارو‌های خارجی است.

وی افزود: از جمله دارو‌هایی که امروز برای اولین بار به بهره برداری می‌رسد یک قلم برای پیشگیری هپاتیت b و یک قلم برای هپاتیت c و یک قلم برای پیشگیری از ایدز هست و ۲ قلم دیگر قبل از عید به بهره برداری رسیده که در مجموع امروز ۵ قلم داروی جدید رونمایی شد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد بازار در آغاز دولت یازدهم تولید داخل بود که این میزان هم اکنون به ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است و این یعنی به سمتی در حال حرکت هستیم که در ماده اولیه و محصول نهایی متکی به داخل باشیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه امروز در استان کرمانشاه محصولی ارائه می‌شود که در سطح بین المللی اهمیت دارد، گفت: با تولید این دارو‌ها که مشابه خارجی هستند، ۹۰ درصد بازار در اختیارمان خواهد بود.

وی افزود: شرکت باختر شیمی جزو شرکت‌هایی است که همیشه برای رضایت مردم کار می‌کند و در خصوص داروی هپاتیت باید بگویم قیمت آنرا ۲۰ برابر قیمت قبلی پایین آورده است و هیچ تفاوتی با مشابه قبلی ندارد و شاید بهتر هم باشد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با این سیاست وزارت بهداشت در حال حاضر، تقریبا هرماه ۲ داروی جدید وارد بازار می‌شود و امیدواریم که میزان وابستگی از نظر ریالی به حداقل برسد.

شرکت داروسازی باختر بیوشیمی سال ۱۳۶۸ در کرمانشاه تأسیس شده و در حال حاضر بیش از ۱۲۰ قلم دارو در این شرکت تولید می‌شود.

این شرکت تنها تولید کننده دارو‌های ضد ویروس در کشور است و دارو‌های بیماران مبتلا به هپاتیت C. و B.، ایدز، هرپس، زونا و تب راجعه‌ی کنگو در این شرکت تولید می‌شود.

همچنین این شرکت اولین تولید کننده دارو‌های خوراکی ام اس در کشور است. هم اکنون در استان کرمانشاه ۱۲۰ قلم دارو تولید می‌شود.

 

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸